Pomoc psychologiczna dla dzieci

16-12-2022 14:52

Z  pomocy psychologicznej korzystają w Polsce coraz młodsze osoby. Oddziały psychiatrii dziecięcej są przepełnione, także w naszym mieście, a mali pacjenci zmagają się na co dzień z rozmaitymi problemami. Ich rozmowy (w formie anonimowej) zostały upublicznione przez rzeszowski Instytut Psychologii i Rozwoju. Wiele z nich dotyczy poczucia osamotnienia i braku okazywania uczuć ze strony najbliższych. Pracownicy Instytutu chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na zaistniały problem oraz pokazać, że nawet najdrobniejsze słowa i gesty potrafią zburzyć bądź zbudować poczucie wartości i bezpieczeństwa dziecka.

Mając na uwadze wagę problemu, na wniosek Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, udostępniamy link do artykułu na ten temat, opublikowanego w czasopiśmie „Beskidzka Mama” https://beskidzkamama.pl/notatki-zrobione-przez-psychologow-podczas-rozmow-z-dziecmi/?amp=1