SKPTT

Do SKKT należą uczniowie klas 6-8 naszej szkoły. Wszyscy członkowie Koła są także członkami PTT lub PTTK.

Nasze Koło działa pod patronatem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego o/ Bielsko-Biała.

Celem comiesięcznych wycieczek jest poznawanie naszego regionu, walorów krajoznawczych środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, a także upowszechnianie zasad ochrony środowiska naturalnego, promowanie aktywnego wypoczynku, kształtowanie wartościowych cech charakteru, pogłębianie wiedzy turystycznej dotyczącej umiejętności zachowania w górach, umiejętności czytania planów i map, orientacji w terenie, udzielania pierwszej pomocy.

Koło korzysta z dofinansowania działalności z Wydziału Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku- Białej, dzięki czemu większość imprez jest dla członków darmowa.

Opiekunami koła SKKT są nauczyciele: Katarzyna Straub-Jurczyk i Paweł Gorzelak.