Podsumowanie działalności w roku szkolnym 2021/2022

W bieżącym roku szkolnym w pracach Szkolnego Koła Wolontariatu aktywnie uczestniczyło 25. uczniów klas ósmych, którzy z zaangażowaniem podejmowali wytyczone przez siebie i opiekunów działania. Oto one:

• Zbiórka przedmiotów w ramach akcji „Dajemy rzeczom drugie życie” - we współpracy z Fundacją „Arka” (pozyskano 343 przedmioty).
  • Akcja charytatywna Towarzystwa Patriotycznego "Kresy" w Częstochowie: „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach  2021" (zebrano słodycze, nowe artykuły szkolne, nowe książki i podręczniki do języka angielskiego – 4 duże kartony).
  • Wsparcie Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej: sprzedaż krówek-cegiełek (1zł) w ramach akcji "Krówkowe[LOVE] – Pola Nadziei 2022 (pozyskano 606 zł).
  • Przedświąteczna zbiórka artykułów spożywczych w ramach akcji Szkolnego Koła PCK.
  • Wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” (ręczniki, poszewki, poszwy, koce).
  • Nawiązanie współpracy z fundacją „Gotowi do działania” i pomoc Ukrainie poprzez zbiórkę żywności, chemii gospodarczej, artykułów szkolnych, śpiworów, apteczek specjalistycznych oraz pieniędzy na zakup gogli taktycznych.
  • Cykliczna pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w Domu Pielgrzyma w Hałcnowie (we współpracy ze Szkolnym Kołem PCK).
  • Zbiórka materiałów i pieniędzy potrzebnych do wykonania poduszek dla ukraińskich dzieci (polar żółty i niebieski, wkład sylikonowy).
  • Cykliczne, całoroczne wyjścia do świetlicy szkolnej przy ulicy Osuchowskiego (organizowanie czasu dzieciom, pomoc w odrabianiu zadań domowych).
  • Dekoracja parteru szkoły przy ul. Asnyka 30.
  • Całoroczna pomoc wolontariuszy w bibliotece szkolnej w budynku przy ul. Asnyka 30 (bieżąca oprawa książek, porządkowanie kart katalogowych).

Kochani Wolontariusze, pięknie Wam dziękujemy!

opiekunowie: Olga Bies-Moniak, Anna Smółka, Justyna Witas