Bezpieczne ferie zimowe

12-01-2023 11:01

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki i beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. O zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych opowiedział nam w tym roku ktoś bardzo profesjonalnie wiązany z tym tematem.

Dnia 10 stycznia 2023r. w ramach cyklicznych "Spotkań z ciekawymi ludźmi" gościliśmy w naszej szkole Pana Tomasza Puczyłowskiego - ratownika GOPR (Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego). W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Podczas spotkania z panem Tomkiem, dzieci powtórzyły sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, a także dowiedziały się jak wygląda praca ratownika górskiego. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w górach. Zobaczyły jak wygląda prawidłowo spakowany plecak górski oraz niezbędne w nim rzeczy. Usłyszały również jak właściwie wezwać pomoc, gdy spotka nas jakiś wypadek na szlaku. Dziękujemy Panu Tomkowi za wszystkie cenne wskazówki!

Wszystkim uczniom życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych!