Przejdź do treści Przejdź do menu

Wydarzenia - rok szkolny 2020/2021

 • Przeprowadzenie głosowania na Przewodniczącego SU w klasach 6-8 oraz Zastępcy Przewodniczącego w klasach 4-5.

W tym roku uczniowie kandydujący na stanowisko Przewodniczącego i jego zastępcy przygotowywali krótkie filmiki, w których prezentowali swój program. Filmy zostały wyświetlone podczas lekcji z wychowawcami. Wtedy też odbyło się głosowanie. Przewodniczącym samorządu został Mateusz Radzio z klasy 8c a Zastępcą Krzysztof Smala z 4a.

 • Udział w obchodach Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Tak zwany „Dzień Nauczyciela” był dla członków samorządu okazją do złożenia życzeń i wręczenia własnoręcznie robionych laurek wszystkim pracownikom szkoły. O nikim nie zapomniano. Nad wykonaniem kartek oraz ich wręczeniem czuwali przewodniczący klas.

 • „Święto jesieni”- akcja klas 4-5.

W środę 23 września obchodziliśmy szkolne święto jesieni. Każdy uczeń klas IV-VIII ubrany w kolorach brąz, żółty, czerwony, bordowy oraz jesienną fryzurę, czy jesienną biżuterię był zwolniony z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na gazetki klasowe o tematyce jesiennej. Stąd sale lekcyjne zostały przyozdobione żółcią, czerwienią i brązem, liśćmi oraz innymi darami jesieni.

 • Akcja „Dzień Chłopaka” w klasach 4-5.

30 września 2020 w Dzień Chłopaka wszyscy chłopcy z klas 4-8 byli zwolnieni z niezapowiedzianych odp. ustnych i kartkówek. Dziewczyny, które były ubrane w elegancki strój (czyli szkolny „strój galowy”) mogły liczyć na podobny przywilej.

 • Przygotowanie filmu wspierającego projekt budżetu obywatelskiego. Nasi uczniowie czynnie wsparli ideę zbudowania miasteczka ruchu drogowego na terenie osiedla Mieszka I.
 • Wsparcie akcji „Sprzątanie świata”. W ramach jesiennej akcji „Sprzątanie świata” członkowie samorządu uczniowskiego zajęli się rozpropagowaniem akcji wśród uczniów klas starszych.
 • “Dzień Pluszowego Misia”, kl.4-5.

Tej jesieni z okazji „Dnia Pluszowego Misia” uczniowie klas czwartych i piątych zakładali do szkoły nietypowe stroje. I tak na korytarzach i w klasach przy ulicy Osuchowskiego pojawiły się dzieci z opaskami z pluszowymi uszkami, z namalowanymi noskami, czy doczepionymi ogonkami.

 • „Książka wspiera bohatera”- akcja charytatywna w klasach 1-5.

Samorząd uczniowski jak co roku wspierał organizację akcji charytatywno-ekologicznej Fundacji Ekologicznej „ARKA” pn. „Książka wspiera bohatera”.  Szkolnymi koordynatorami tej akcji były panie Justyna Witas (z Gromady Zuchowej „ZWIERZAKI”) i Olga Bies-Moniak (w budynku przy ul. Asnyka). O szczegółach akcji przeczytać można na stronie http://ksiazkawspierabohatera.pl/

 • Akcja plakatowa kl. IV-V pn. netykiety

Nasza szkolna rzeczywistość coraz bardziej przenosi się w wirtualny świat internetu. Nie tylko w trakcie zdalnego nauczania uczniowie i nauczyciele komunikują się poprzez Mobidziennik, czy Microsoft Teams; powstają grupy klasowe na komunikatorach i portalach społecznościowych. To wszystko wymusza regularne przypominanie o zasadach netykiety obowiązujących w sieci. Temu właśnie służyły plakaty wykonane przez uczniów z klas 4-5.

 • Konkurs na najładniejszą własnoręcznie wykonaną maseczkę (dla klas 3-5).

Wyjątkowy czas skłonił nas do organizacji wyjątkowego konkursu. Uczniowie z klas  III-V mieli okazję wziąć udział w szkolnym konkursie na maseczkę. Członkowie SU oceniali prace i wykonali ogłoszenia o wynikach konkursu. Nagrodzone maseczki można oglądać na tablicy samorządu w budynku przy Osuchowskiego.

 • Samorząd uczniowski jak co roku miał swój udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada 2020 miał miejsce wirtualny apel z okazji tego święta a członkowie SU zachęcali swoich kolegów z klas 4-5 do ubrania się w tym dniu w strój galowy. Najliczniej przebranej klasie przyznano aż 10 punktów w ramach całorocznego konkursu samorządu.
 • Mikołajki – akcja dla uczniów klas 1-8.

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla uczniów naszej szkoły i nie tylko. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas 4-8, którzy tego dnia ubrali się świątecznie (w kolor czerwony, założyli czapki Mikołaja, rogi renifera, itp.) i, co ważne, włączyli kamerki na wszystkich lekcjach, otrzymali od wychowawcy uwagi pozytywne z zachowania.

 • Przygotowanie filmu i życzeń świątecznych od grona nauczycielskiego dla uczniów. Pod przywództwem (i reżyserią) opiekuna SU, p. Pawła Gorzelaka powstał wyjątkowy, zabawny a zarazem wzruszający filmik, w którym aktorami byli nie tylko nauczyciele z SP 3, ale i ich rodziny. Wszystko po to, by umilić uczniom okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia (film można obejrzeć w „Aktualnościach”)
 • Przygotowanie filmu i życzeń świątecznych od członków SU dla pracowników Szkoły. Uczniowie klas starszych przygotowali miłą niespodziankę. Dzięki ich staraniom powstały wyjątkowe filmowe życzenia, nakręcone w zimowej scenerii Bielska-Białej. (link do filmu dostępny w „Aktualnościach”)
 • Wsparcie akcji Urzędu Miejskiego „Napisz list do babci i dziadka”.

Członkowie samorządu zachęcali uczniów klas starszych do wzięcia udziału w wartościowej akcji organizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Zależało nam by nasi uczniowie nie pozostali obojętni na samotność innych: napisali listy do osób starszych i samotnych oraz wrzucili je do wystawionej przed urzędem skrzyni na korespondencję. O szczegółach akcji można było przeczytać na stronie 

ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/napisz-list-do-babci-i-dziadka

 • Konkurs na najładniejszą e-walentynkę oraz „Poczta walentynkowa” (klasy IV-VIII). Nauczyciele informatyki (wsparci przez opiekunów SU) zorganizowali konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową wykonaną w edytorze graficznym. Poza tym chętni uczniowie mogli skorzystać z pomocy samorządu i w ramach elektronicznej „Poczty walentynkowej” przesłać swoją walentynkę do wybranej osoby z naszej szkoły. (Wyniki konkursu dostępne w „Aktualnościach”; nagrodzone prace można oglądać w „Galerii”)
 • Promowanie uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce. „Tęgie głowy” – prezentacja uczniów ze średnią powyżej 5,0. (Prezentacja na stronie szkoły w „Aktualnościach”)

Jak co roku samorząd uczniowski promował uczniów klas 4-8, którzy w I semestrze osiągnęli wysokie średnie z wszystkich przedmiotów.

 • Tłusty czwartek- konkurs internetowy dla ucz. klas 4-8. Pączki i faworki były motywem przewodnim testu konkursowego zorganizowanego przez p. Pawła Gorzelaka z pomocą Forms. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świetnie się przy tym bawić.
 • Ostatki w internecie - akcja skierowana do uczniów kl. IV-VIII.

Jak się bawić w „ostatki” w dobie zdalnego nauczania? Samorząd uczniowski znalazł na to sposób. 16 lutego 2021, zamiast zabawy karnawałowej, wszyscy uczniowie klas 4-8, którzy ubrali maski lub założyli przebranie, pomalowali twarze i włączyli kamerki na wszystkich lekcjach mogli liczyć nie tylko na dobą zabawę, ale i na uwagi pozytywne.

 • Przygotowanie filmu i życzeń z okazji Dnia Kobiet od uczniów klas 6-8 dla uczennic. Tego zadania podjął się opiekun samorządu, pan Paweł i chętni chłopcy z klas starszych. Jak im poszło? Można się przekonać klikając na link https://youtu.be/TDCLb-d-DvI
 • 8 marca samorząd ucz. pamiętał także o paniach pracujących w Szkole Podstawowej nr 3. Pan P. Gorzelak złożył im najserdeczniejsze życzenia w imieniu męskiej części grona pedagogicznego. Ich treść można znaleźć poniżej https://www.youtube.com/watch?v=4tgH9TyMqMg
 • Pierwszy dzień wiosny (czyli 21 marca) stał się dla nas inspiracją do fotograficznych poszukiwań. W ramach szkolnego konkursu pn. „ SP 3 w poszukiwaniu wiosny” uczniowie klas IV-VIII wykonywali zdjęcia wiosennego krajobrazu. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Aż 37 wzięło w nim udział.
 • W II semestrze br. roku szkolnego przedstawiciele samorządu włączyli się w organizację Kongresu Młodzieży Aktywnej. Stworzyli film przedstawiający, w jaki sposób nasza szkoła rozwija kompetencje kluczowe wśród uczniów. Poniżej znajdziecie link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Za7PLzuPBhs

 • W marcu 2021 r. członkowie SU brali udział w konkursie zorganizowanym w ramach funduszy norweskich i EOG, w celu pozyskania funduszy na doposażenie sali komputerowej. Dzięki ich staraniom powstał film wykonany metodą cyfrową. Zapraszamy do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=jRi0lvnPSnI