Bieżące wydarzenia 2022/2023

1. lutego podczas „dużej przerwy” w budynku przy ulicy Asnyka odbyła się  z pierwsza edycja mini-koncertu życzeń z życzeniami dla pracowników szkoły. Koncert został zorganizowany przez uczennice z kl. 6a. Całą imprezę rozpoczął przewodniczący Szk., Franek Adamus, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szk. w imieniu uczniów kl. 6-8. Zebrani pracownicy szk. i uczniowie wysłuchali wierszy i rymowanek oraz życzeń.

2. lutego w szkole odbyła się „pierwsza edycja” Dnia Naleśnika. Mieliśmy zawody reprezentantów klas 4-5 w biegu z patelnią i gofrem oraz w podrzucaniu gofra na patelni. Na koniec wszyscy zjedliśmy po czymś słodkim. A popołudniu chętni uczniowie z kl. 4-5 mieli quiz- Kahoot nt. pączków oraz naleśników.

7. lutego odbył się Karnawałowy bal przebierańców dla uczniów klas 4-5. Zabawę prowadzili p. Patryk Molenda i członkowie samorządu wraz z opiekunami. Jak tradycja nakazuje uczniowie (a nawet nauczyciele) przyszli pięknie przebrani. Odbył się przemarsz przebierańców. Jury, składające się z reprezentantów rodziców, uczniów i nauczycieli wybrało spośród przebranych najładniej przebraną klasę. Tym razem statuetka przechodnia wraz ze słodkimi upominkami trafiła do klasy 4b. Wyróżniono też klasy 4a oraz 5a . Po długich i burzliwych obradach przyznano też nagrody indywidualne. Pierwsze miejsce w konkursie dla przebierańców otrzymała Amelka z kl. 5a. Jury wyróżniło też Maćka (z kl. 4c) i Nikolę (z kl. 4b).

14. lutego obchodziliśmy w szkole walentynki. Z tej okazji członkowie samorządu zorganizowali tradycyjną pocztę walentynkową dla uczniów klas 1-8. W tym roku zebraliśmy aż trzy skrzynki laurek walentynkowych adresowanych do uczniów, uczennic, pracowników i pracownic szkoły. Kolejnym miłym akcentem w tym dniu była poczta kwiatowa organizowana przez uczennice z klasy 8c. Dzięki nim uczniowie z klas 6-8 mogli zakupić róże dla sowich walentynek.

16. lutego w tłusty czwartek odbyła się zabawa karnawałowa klas 6-8 w budynku przy Asnyka, prowadzona przez chłopców z sekcji sprzętowej samorządu oraz p. Pawła Gorzelaka. Zabawę rozpoczęliśmy i zakończyliśmy „belgijką”. Pan Paweł poprowadził też kilka zabaw, nauczył nas układu tanecznego oraz zorganizował konkurs taneczny. Zabawa miała miły „urodzinowy” finał- na koniec odśpiewaliśmy „Sto lat” jednemu z naszych Di, który miał w tym dniu urodziny i wręczyliśmy mu urodzinową babeczkę. W przerwie można było skorzystać ze bufetu, prowadzonego przez samorząd i skosztować pysznych ciast, faworków i babeczek upieczonych przez uczennice i ich mamy.

17. lutego obchodziliśmy w obu budynkach Dzień Kota. Członkinie samorządu z kl. 6b zorganizowały dla uczniów quiz wiedzy o kotach, który odbył się na korytarzu szkolnym „na dużej przerwie”. Reprezentanci klas 6-8 odpowiadali na pytania, dopingowani przez publiczność. A za swój wysiłek zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Dodatkowo uczniowie klas 4-8, którzy w tym dniu przyszli przebrani za kota, lub mieli ze sobą kocie zabawki byli zwolnieni z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych.