Wizyta naszych zaprzyjaźnionych gości z Republiki Czeskiej

Po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią, z radością wznowiliśmy naszą wyjątkową tradycję. 6 czerwca 2024 mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność ponownie powitać uczniów z Zaolzia.

W trakcie wizyty wspólnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjnych, które pozwoliły nam lepiej się poznać. Po pełnych emocji aktywnościach nadszedł czas na poczęstunek. Był to czas na chwilę wytchnienia przy smakowitych przekąskach i w miłej atmosferze.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie naszej szkoły, podczas którego mogliśmy zaprezentować nasze sale lekcyjne, pracownie oraz inne ważne miejsca w szkole. Pani dyrektor mgr Jolanta Skrbeńska-Wilczek wręczyła gościom emblematy, które są charakterystycznym symbolem identyfikacyjnym naszej szkoły.

Każdy uczeń otrzymał również drobne upominki, co sprawiło wiele radości zarówno gościom, jak i gospodarzom. Czescy uczniowie obdarowali nas swoimi prezentami, a my odwdzięczyliśmy się im naszymi podarunkami. Miały one swoją niepowtarzalną lokalną nutę, odwołując się do charakterystycznych elementów naszego miasta oraz bajkowych postaci filmów animowanych, których przypomnieliśmy sobie w Studio Filmów Rysunkowych. W kinie "Kreska" oglądaliśmy bajki animowane, w tym przygody takich kultowych postaci jak Bolek i Lolek, Reksio czy Pampalini.

Kontynuując magię naszego podróżowania przez świat fantazji, powędrowaliśmy szlakiem bajkowych postaci. Była to wspaniała okazja do relaksu na świeżym powietrzu, robienia zdjęć pamiątkowych i poznawania historycznych zakątków naszego miasta.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to niezwykle udany dzień pełen wrażeń i atrakcji. Mamy nadzieję, będziemy dalej mogli kontynuować współpracę na wielu płaszczyznach i rozwijać nasze relacje, tworząc jeszcze więcej niezapomnianych chwil razem.