Wyprawka dla uczniów klas pierwszych - rok szkolny 2024/2025

21-08-2024 11:08

W pierwszej klasie wymagane będą:

1. piórnik - 2 ołówki HB, gumka, linijka, temperówka, kredki ołówkowe, cienkopisy, nożyczki (w zależności, którą ręką dziecko się posługuje – dla prawo lub leworęcznych), klej w sztyfcie, (pióro, zapasowe naboje – w terminie późniejszym),
  2. zeszyt do edukacji polonistycznej - 16 kartkowy w „trzylinię”, bez marginesów,
  3. zeszyt do matematyki - 16 kartkowy w kratkę, bez marginesów,
  4. zeszyt do informacji -16 kartkowy w kratkę,
  5. zeszyt gładki 16-kartkowy,
  6. papierowa teczka A-4 na gumkę - do gromadzenia ćwiczeń dodatkowych,
  7. papierowa teczka A-4 na gumkę - do gromadzenia prac plastycznych,
  8. w podpisanej kartonowej walizeczce lub foliowej reklamówce:
  • blok rysunkowy A-4 z białymi kartkami,
  • blok rysunkowy A-4 z kolorowymi kartkami,
  • blok techniczny A-4 z białymi kartkami,
  • blok techniczny A-4 z kolorowymi kartkami,
  • blok techniczny A-3 z białymi kartkami,
  • blok rysunkowy A-3 z białymi kartkami,
  • papier kolorowy,
  • farby plakatowe,
  • cienki i grubszy pędzel,
  • plastelina,
  • kredki „Pastele olejne”,
  1. podpisany plastikowy kubek na wodę,
  2. zdjęcie do legitymacji szkolnej w wersji elektronicznej w rozdzielczości 224 na 307 pikseli.

Podręczniki będą dzieciom wypożyczane na początku roku szkolnego. Ćwiczenia dziecko otrzyma na własność.

Wszystkie podręczniki i zeszyty mają zostać obłożone i podpisane.

Na zajęcia wychowania fizycznego dziecko będzie potrzebowało biały T-shirt i czarne lub granatowe spodenki gimnastyczne oraz obuwie
na jasnej, antypoślizgowej podeszwie.

Obuwie to może być równocześnie obuwiem zamiennym noszonym
po szkole.

Jeżeli dziecko będzie zostawiało obuwie w szatni, worek ma zostać podpisany.