Wyprawka dla uczniów klas pierwszych

17-08-2022 15:25

KLASA I – rok szkolny 2022/2023

W pierwszej klasie wymagane będą:

1. piórnik - 2 ołówki HB, gumka, linijka, temperówka, kredki ołówkowe, cienkopisy, nożyczki (w zależności którą ręką dziecko się posługuje – dla prawo lub leworęcznych), klej w sztyfcie, (pióro, zapasowe naboje –
    w terminie późniejszym),
  2. zeszyt do edukacji polonistycznej - 16 kartkowy w „trzylinię”, bez marginesów,
  3. zeszyt do matematyki - 16 kartkowy w kratkę, bez marginesów,
  4. zeszyt do informacji -16 kartkowy w kratkę,
  5. papierowa teczka A-4 na gumkę - do gromadzenia ćwiczeń dodatkowych,
  6. papierowa teczka A-4 na gumkę - do gromadzenia prac plastycznych,
  7. w podpisanej kartonowej walizeczce lub foliowej reklamówce:
  • blok rysunkowy A-4 z białymi kartkami,
  • blok rysunkowy A-4 z kolorowymi kartkami,
  • blok techniczny A-4 z białymi kartkami,
  • blok techniczny A-4 z kolorowymi kartkami,
  • papier kolorowy,
  • farby plakatowe,
  • cienki i grubszy pędzel,
  • plastelina,
  • kredki „Pastele olejne”,
  1. podpisany plastikowy kubek na wodę,
  2. zdjęcie do legitymacji szkolnej 30x42 mm.

Podręczniki będą dzieciom wypożyczane na początku roku szkolnego. Ćwiczenia dziecko otrzyma na własność.

Na zajęcia wychowania fizycznego dziecko będzie potrzebowało biały T-shirt
i czarne lub granatowe spodenki gimnastyczne (w miarę możliwości, niekoniecznie) oraz obuwie na jasnej, nie ślizgającej się podeszwie.

Obuwie to może być równocześnie obuwiem zamiennym noszonym po szkole.

Jeżeli dziecko będzie zostawiało obuwie w szatni, worek ma zostać podpisany.