Szkolny Konkurs „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”

25-10-2019 20:21

24 października 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”. Wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje klas 4 i 5. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali zadania (krzyżówki, rozsypanki literowe itp.) dotyczące zasad zdrowego stylu życia. W drugiej wykonywali z przyniesionych przez siebie produktów kolorowe i zdrowe kanapeczki. Jury oceniało sposób ich przygotowania oraz podania. Zwracało szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny (umycie rąk, zabezpieczenie włosów, założenie fartuszka, utrzymanie porządku w miejscu pracy) oraz estetykę wykonanych kanapek. Wszystkie drużyny skorzystały z szansy na uzyskanie dodatkowych punktów i zaprezentowały przygotowane w domu potrawy, których głównym składnikiem były nasze sezonowe owoce – jabłka. Mogliśmy podziwiać szarlotkę, ciasteczka, racuchy, muffinki i pieczone jabłka z niespodzianką w środku.
Po prezentacji odbyła się wspólna degustacja wszystkich dań.
Konkurs zakończyło ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Wszystkim drużynom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.