Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Szkoła pamięta

28-10-2023 18:03

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”.

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Społeczność uczniowska naszej szkoły również w tym roku aktywnie włączyła się w realizację opisanej akcji. Uczniowie klas starszych odwiedzili Pomnik Legionistów na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej. Lekcja historii w terenie została powiązana z uporządkowaniem przestrzeni wokół pomnika. Innym miejscem odwiedzanym przez naszych uczniów jest grób cichociemnego Zenona Sikorskiego ps. „Pożar” znajdujący się na pobliskim cmentarzu Parafii Ewangelicko – Augsburskiej.