Sukces naszych uczniów

22-10-2024 9:03

19 października br. w sali Spółdzielczego Centrum Kultury BEST w Bielsku-Białej odbyła się pierwsza edycja Konkursu głośnego czytania w ramach 42. Wojewódzkiego i 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2024 - najstarszego w Polsce przeglądu dziecięcej i młodzieżowej twórczości literackiej.
Uczniowie pięciu bielskich szkół podstawowych głośno odczytywali teksty tegorocznych laureatów Lipy. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Kliś kl.8c (I miejsce), Sara Niedworok kl.7c (III miejsce oraz Nagroda Publiczności) oraz Jan Pieniążek – Odrowąż kl.8c. Nasza trzyosobowa ekipa wywalczyła I miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Zwycięzcom gratulujemy!!!!
Szkoły wytypowały również swoich reprezentantów do panelu dyskusyjnego na temat: „Dlaczego piszemy wiersze i prozę? Po co nam sztuka?”. Udział w debacie wzięli: Magdalena Stalka kl.8b, Martyna Solich kl.8c oraz Krzysztof Smala kl.8c. Dyskusja była niezwykle ciekawa. Z przyjemnością słuchało się młodych ludzi, którzy mądrze
i przekonująco wypowiadali się na temat sztuki i jej znaczenia w ich życiu.