Science Point UBB LAB Minicentrum Nauki

13-03-2024 15:02

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Science Point UBB LAB Minicentrum Nauki w Gemini i uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych.

Za pomocą odczynników chemicznych dzieci dowiedziały się, czym są reakcje chemiczne, jak powstają, czy wszystkie są takie same i co można z nich stworzyć. Własnoręcznie wykonane eksperymenty zapewniły dzieciom wiele atrakcji i wzbudzały ciekawość. Uczniowie wcielili się również w rolę małych detektywów, którzy rozwiązywali zagadki. Ponadto zgłębili wiedzę na temat budowy i funkcjonowania własnego ciała.

Zajęcia były świetnym sposobem na wprowadzenie dzieci do świata nauki, zabawy i obserwacji oraz współpracy w zespołach zadaniowych. Rozwijały także umiejętności logicznego i krytycznego myślenia.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.