Przejdź do treści Przejdź do menu

Pola Nadziei

06-12-2021 17:47

HOSPICJUM MIEJSCEM MIŁOŚCI- POLA NADZIEI W NASZEJ SZKOLE

„A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość. Pola Nadziei mają wziąć na siebie cząstkę tego trudu, żeby pomóc innym, już nie słowem, ale swoją własną NADZIEJĄ.”

                                                                                           Ks. Kardynał Franciszek Macharski

Od 24 lat tą ważną hospicyjną misję spełnia program Pola Nadziei.  Podczas trwania akcji organizowane są konkursy, spotkania i happeningi skierowane do dzieci i młodzieży, prelekcje mające na celu oswajanie najmłodszych z tematyką hospicyjną.

Podstawowe cele programu to:

  1. szerzenie idei hospicyjnej
  2. pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych
  3. uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w to wspaniałe dzieło, aby wspomagać bielskie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II.

W tym roku szkolnym od października przeprowadziliśmy następujące akcje:

  1. 11 października w kościele NMP Królowej Polski wzięliśmy udział w inauguracji programu POLA NADZIEI 2022.
  2. 25 października w budynku na Osuchowskiego rozpoczęliśmy sprzedaż cebulek żonkili -ŻONKILOWE LOVE. Akcję kontynuowaliśmy jeszcze w listopadzie. Jak „ciepłe bułeczki” udało się sprzedać 166 cebulek, uzyskując kwotę 605 zł. 8 listopada w budynku na Asnyka Pani Olga Bies-Moniak przeprowadziła akcję KRÓWKOWE LOVE- sprzedano 12 kg krówek, zyskując kolejne 600 zł na cel hospicyjny.
  3. Od 16 do 30 listopada zorganizowano w budynku na Osuchowskiego Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-V pt.: „ANIOŁ HOSPCJUM”. Uczniowie wykonali piękne prace, z których jury wybrało następujące: 

Kategoria praca plastyczna:

1 miejsce: Oliwia Mazur, kl.3a

2 miejsce: Karolina Zajda, kl.2a

3 miejsce: Nadia Procner, kl.3a i Hania Pękala, kl.3b

Wyróżnienia: Amelia Tomkiewicz, kl.2c ,Wiktor Leśnowolski, kl.5a i Alex Rząsa, kl.5c

Kategoria 3D:

1 miejsce: Agnieszka Kołaczyk, kl.3c

2 miejsce: Matylda Koczur, kl.2a i Marlena Urbaniec, kl.3c

3 miejsce: Wojtek Góra, kl.3c

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Praca plastyczna Oliwii Mazur z kl.3a zostanie przekazana bielskiemu hospicjum w świątecznym prezencie wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej.

  1. Na świetlicy trwa sprzedaż sianka wigilijnego w cenie 2 zł. By tradycji stało się zadość, zapraszamy do zakupu u pań ze świetlicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w realizację programu POLA NADZIEI 2022 w naszej szkole. Z serca dziękujemy za okazane do tej pory wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, że razem uda się zrobić jeszcze wiele dobrego dla podopiecznych naszego hospicjum.

Z wyrazami wdzięczności i szacunku koordynatorki programu: Beata Pawlus-Dusik, Magdalena Lubieniec, Justyna Witas i Alicja Zoń-Maśka