Książkowe inspiracje

08-05-2023 7:49

Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk – znamy te nazwiska, ale czy wiemy, co je łączy? Teraz już tak!
Na kwietniowych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Rok z książką” poznaliśmy sylwetki polskich noblistów w dziedzinie literatury; wiemy też, kim był Alfred Nobel i dlaczego Nagroda Nobla to takie wyjątkowe i cenne wyróżnienie.

Przypominamy również, że w naszej szkole działa kącik bookcrossingowy (obok portierni w budynku przy ulicy Osuchowskiego. Zapraszamy Wszystkich – uczniów, rodziców, pracowników szkoły – do korzystania z niego. Można wybrać książkę, zabrać ją do domu i przeczytać. Podzielmy się też swoimi lekturami – przynieśmy je i zostawmy na półce. Mamy nadzieję, że wszystkie książki znajdą swoich nowych czytelników.