Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Jak polubić książki?

04-11-2022 14:21

W dobie cyberświata trudno jest przekonać dzieci do czytania książek. Niewątpliwie jednak lektura przynosi szereg korzyści - zwiększa inteligencję oraz wydolność mózgu, poprawia pamięć, polepsza koncentrację, buduje większy zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i światopogląd, uczy empatii, pomaga w relaksacji. Warto wykorzystać więc każdą okazję do tego, by umożliwić dzieciom kontakt z książką, przybliżyć im nieco historię piśmiennictwa, zapoznać z różnymi obszarami świata literatury.

W naszej szkole miłośnicy czytania z klasy 4c spotykają się co tydzień na zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej "Rok z książką". Agnieszka, Julka, Michał, Tymek, Eryk  i Patryk pod okiem pani Renaty Węgrzyn-Bąbol odkrywają fascynujący świat literatury.

Dlaczego warto czytać? - nad tym zastanawialiśmy się w czasie październikowych zajęć. Stworzyliśmy plakat dotyczący korzyści płynących z czytania. Zdobi on teraz korytarz naszej szkoły; wielu uczniów zatrzymuje się przed nim...

    

    

 

Od glinianej tabliczki do e-booka - czy to w ogóle możliwe? Poznaliśmy historię piśmiennictwa - wiemy, co to papirus i pergamin, kim byli średniowieczni skrybowie, jaką rolę w rozwoju literatury odegrał Jan Gutenberg. Próbowaliśmy też pisać posługując się starożytnym fenickim alfabetem.

     

     

      

(zdjęcia 3 - 10)