Finał 8 edycji projektu ,,Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach"

27-05-2024 11:10

23 maja uczniowie naszej szkoły z klasy 7c - Magdalena Gajny, Martyna Solich i Krzystof Smala wzięli udział w finale 8 edycji projektu ,,Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach", który odbył się w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu.

Nasza Szkoła rywalizowała z następującymi szkołami o zwycięstwo w finale :

1. SP ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach

3. Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej W Tychach

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czernichowie

Wszystkich finalistów osobiście powitała pani konsul ds. kultury i gospodarki Kerstin Nielsen.

Konkurs obejmował zadania w formie warsztatowej - uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i szeroką wiedzą na temat stolicy Niemiec.

A wyzwaniem na koniec było odegranie scenki w języku niemieckim na temat 50 lecia berlińskiego Maratonu  przed komisją składająca się z 8 osób.

Po zaciętej walce w testach i scenkach nasza szkoła ostatecznie zajęła 3 miejsce . Do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele (kilka punktów).

Podium : I -miejsce - SP ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach

II - miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach

III - miejsce - Sp3 im. Macierzy Szkolnej w Bielsku-Białej

Oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej.