Dzień Otwarty 18 batalionu powietrznodesantowego

04-10-2019 20:32

W dniu 4 października 2019 r. klasa 6d wzięła udział w Dniu Otwartym 18 batalionu powietrznodesantowego. Święto bielskiej jednostki wojskowej jest okazją do pokazania chlubnych tradycji i dnia dzisiejszego żołnierzy pełniących służbę w naszym mieście. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się wyposażeniu współczesnego wojska polskiego. To właśnie tego dnia można zasiąść za kierownicą ciężkiego pojazdu wojskowego, zobaczyć broń i umundurowanie żołnierzy. Jednak największą atrakcją okazały się zajęcia na polu minowym, gdzie mogliśmy się przyjrzeć trudnej i wymagającej pracy saperów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia na strzelnicy wojskowej, gdzie każdy z uczniów klasy 6d mógł spróbować własnych sił. Czas spędzony w murach bielskiej jednostki można uznać za udany rodzaj nowoczesnej lekcji patriotyzmu.