Pracownia Komputerowa

Otrzymaliśmy nową pracownię internetową. Powstała ona w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dodatkowe informacje można też uzyskać na stronach: www.efs.gov.pl oraz  www.europa.eu.int.
W nowej pracowni jest serwer i 10 bogato  wyposażonych stanowisk uczniowskich
z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PROFESSIONAL SP2 PL i pakietem biurowym Microsoft Office Professional Plus 2007 Polish.

W skład każdego zestawu komputerowego wchodzi 17 - calowy monitor LCD, mysz optyczna, słuchawki, mikrofon. Komputery uczniowskie są wyposażone w napędy FDD, COMBO, a dodatkowo jeden z nich w głośniki i nagrywarkę DVD. Ponadto otrzymaliśmy sieciową  drukarkę laserową, skaner, komputer przenośny i wideoprojektor.
Nowa pracownia wraz z całym dodatkowym sprzętem umożliwia wykorzystanie komputerów nie tylko na zajęciach informatyki, ale na zajęciach z innych przedmiotów.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci Internet. W tym celu na komputerach w szkolnej pracowni komputerowej zainstalowany został program “STRAŻNIK UCZNIA” zapewniający bezpieczny dostęp do zasobów sieci. Program zabezpiecza przed wyświetlaniem stron internetowych zawierających treści niepożądane.

W pracowni znajduje się również nowy regulamin, który obowiązuje wszystkich użytkowników.