Koło Szachowe

SZACHY

Zajęcia szachowe w naszej szkole prowadzone są od września 2007. Uczniowie wykazują duże zainteresowanie tą dyscypliną sportową.

Gra w szachy pozostaje w zgodzie z potrzebami rozwojowymi uczniów, z ich zainteresowaniami oraz predyspozycjami. Pozwala w innowacyjny sposób realizować różne zamierzenia pedagogiczne i wychowawcze, umożliwia uczniom rozwijanie przydatnych i wartościowych umiejętności. O jakości i efektywności zajęć świadczą znaczące sukcesy uczestników sekcji, w organizowanych turniejach i rozgrywkach szachowych. Wzrasta też stale liczba uczniów zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu.

Zajęcia prowadzone są przez Małgorzatę Kaźmierską – Kempys, dwukrotną Mistrzynię Polski Nauczycielek w latach 1986, 1987r. Jest ona również sędzią i instruktorem szachowym.

Sukcesy naszych szachistów

1. Szachowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej rok 2017/2018  -  I miejsce

2. Szachowe Igrzyska Dzieci rok 2017/2018 -  I miejsce

3. Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej rok 2017/2018 -  I miejsce