Gromada zuchowa i drużyna harcerska

38 Gromada Zuchowa "ZWIERZAKI" ZHP Hufca Beskidzkiego działa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku - Białej od 7 stycznia 2005 roku.Założycielką Gromady jest dh. phm. Justyna Witas. Członkami Gromady sa dzieci uczące się w klasach I, II i III. Zbiórki zuchowe odbywają się W ramach zajęć pozalekcyjnych, raz w tygodniu po 1,5h. Obecnie gromada liczy 32 zuchó. W lipcu 2014r. Gromada zrealizowała program Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich i zuchy zdobyły na stałe tytuł "Drużyny Grunwaldzkiej". Gromada brała udział w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim w latach: 2012, 2013, 2014.

Gromada zuchowa to dzieci ciekawe, łase na przygody i niesamowitości otaczającego świata. Mają swoje zasady i wiedzą jak powinni się zachowywać, zgodnie ze swoim Prawem Zucha. Na zbiórkach zuchy bawią się, grają, śpiewają, majsterkują. To z tego miejsca często przenoszą się w dalekie znane i nieznane krainy, gdzie tylko pozwoli ich wyobraznia. Fundamentem pracy wychowawczej w gromadzie jest Prawo i Obietnica Zuchowa. Normy zawartego w nich ideału wychowawczego stanowią wytyczne dla drużynowego i uświadamiają mu cele pracy z zuchami.

Zuchowe aktualności

www.facebook.com/38GBGZzwierzaki

29 Drużyna Harcerska "WŁÓCZYKIJE"  działa w Szkole Podstawowej nr 3 od września 2012r. Drużyna powstała jako odpowiedź  na potrzeby środowiska, w którym od kilku lat działa 38 Grunwaldzka Beskidzka Gromada Zuchowa "Zwierzaki". Drużynę prowadzi dh.pwd. Paulina Kalita. Zbiórki odbywają się w każdy wtorek od godz. 15.45 do godz. 17.15. Drużyna liczy 29 harcerzy oraz 4 osób kadry /drużynowa oraz troje przybocznych/. Harcerze w większości są uczniami SP nr3. Dzieci są ambitne, pełne zapału i radości.

Harcerskie aktualności

www.facebook.com/wloczykije.29.beskidzki?fref=ts