eTwinning

Program eTwinning –  łączenie i współpraca bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Oficjalna stronawww.etwinning.pl

Link do animacji: http://www.youtube.com/watch?v=Fj58uA4cjrQ

Początki eTwinning w naszej szkole:

Rozpoczęliśmy przygodę z programem eTwinning kilka lata temu. Od tego czasu zrobiliśmy duży krok do przodu. Wgłębiliśmy się w zasady działania programu od strony technicznej, jak i w zasady współpracy międzynarodowej, czego dowodem są projekty, w których bierzemy czynny udział. Poznaliśmy wielu kolegów i koleżanek z innych krajów.

Rok 2016/2017

W ubiegłym roku szkolnym braliśmy udział w 4 projektach współpracy międzynarodowych. Były to:

1)        Animal sounds in Day of European Languages  (projekt zakładał prezentację prac uczniów dotyczących dźwięków onomatopeicznych w różnych językach);

2)        My favourite animal (głównym celem projektu była wymiana informacji na temat ulubionych zwierząt);

3)        The Freedom Puzzle (w ramach projektu uczniowie prezentowali swoje prace nt. wolności);

4)        MY FRIEND IS REAL FRIEND (projekt był ukierunkowany na wymianę prac i informacji pomiędzy bliźniaczymi szkołami).

Nasi uczniowie mieli okazję wymiany doświadczeń z uczniami z takich krajów jak Cypr, Łotwa, Polska, Turcja, Rumunia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Serbia, Francja, Włochy, Słowacja, Litwa, Grecja, Gruzja, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Malta, Macedonia, Chorwacja, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Słowenia, Belgia, Estonia i Węgry.

Nasze plany:

Pragniemy poszerzać naszą wiedzę w zakresie programu eTwinning oraz pozyskiwać coraz to nowsze znajomości w ramach nowych projektów.

W najbliższym czasie przygotowujemy się do rozpoczęcia nowej edycji projektu „My favourite animal” (Moje ulubione zwierzę). Tym razem zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3. Pierwszym etapem konkursu będzie konkurs na logo projektu. Do końca października uczniowie klas 2-3 mogą składać prace konkursowe wykonane w formacie A4 oraz dowolną techniką. Prace mają zawierać nazwę projektu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszej wspólnej przygodzie. Prosimy o kontakt z paniami prowadzącymi:

Agnieszka Lubos

Ilona Prus