2019.09.23

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3  informuje, że w piątek 27 września 2019 roku będziemy brać udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Dzień ten, jest świetną okazją, by uświadomić i przypomnieć uczniom jakie korzyści przynosi czytanie i dlaczego warto doskonalić tę umiejętność. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dzień został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
Data 29 września odnosi się do daty urodzin Joanny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z zaangażowaniem i kreatywnością w rolę lektorów wcielą się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. W sposób twórczy będą zachęcać swoich młodszych kolegów z naszej szkoły do przeczytania pewnej lektury…